Varškės sūris su medumi ir čili

Honey & Chilli Custard Cheese

Aš ir mano draugas dieviname krepšinį (kaip ir pridera tikriems lietuviams), bet (kaip, ko gero, nepateisindami tikro lietuvio vardo) žiūrime ne lietuvišką krepšinį, o NBA. Mes. Mylim. NBA. Taškas. Girdėjau San Antonio „Spurs“ šiandien žaidžia? AR TU PASAKEI SAN ANTONIO SPURS? Ar mes žiūrėsim rungtynes? Tai bent klausimas! Be abejonės! Kadangi krepšinis mūsų religija, o „Spurs“ mylimiausia komanda, esame pasiruošę atidėti visus dienos darbus, mokslus ir netgi paaukoti brangųjį miego laiką tik tam, kad išvystumėme rungtynes! Tačiau yra ir kita monetos pusė, kuri niekaip negali būti užmiršta net jei ir rungtynės jau visai ant nosies. Jūs, savaime suprantama, žinote, kas tai… Žinoma, maisto gaminimas!

Taigi, beveik valandai likus iki žaidimo mes susivokėme, kad namuose nėra jokio šlamštmaisčio! Cha cha, tikra panika apėmė. Tuomet aš nusiplėšiau drabužius, po kuriais buvo supermeno kostiumas, iškėliau rodomąjį pirštą į dangų ir išdidžiai pareiškiau „Tai darbas super Hungry Bae“! Oi, palaukit… Ne ne ne.. Ne tas scenarijus. KIek prisimenu, aš iš tikrųjų atidariau šaldytuvą, radau varškės sūrį jame ir pagalvojau, kokių rezultatų galėčiau tikėtis jį paruošus..

Varškės sūris su medumi ir čili
Varškės sūris su medumi ir čili

Reziume – varškės sūris vos vos ištvėrė pirmąjį kėlinį. Likau tikrai maloniai nustebinta – sūris išėjo labai drėgnas, minkštas, bet tai tik dalelytė gerų naujienų! Dėl šviežio natūralaus medaus, čiobrelių bei malto čili kombinacijos skonis gavosi labai subtilus ir man, asmeniškai, niekur neragautas bei nepažįstamas. Turiu prisipažinti, aš neesu didelė saldaus-sūraus gerbėja, netgi, galėčiau pasakyti, visai nemėgstu tokio maisto, bet šį kartą valgiau taip, kad net ausys linksėjo. Buvau taip įlindus į sūrį, jog beveik nemačiau viso pirmojo kėlinio, o taip tikrai nutinka tik kartą per šimtą metų. Labai rekomenduočiau šį gėrį valgyti su vynu ar alumi, apmaudu, kad tuo metu neturėjome jokio gėrimo šalia.

Varškės sūris su medumi ir čili

Dar kartą Hungry Bae išgelbėjo dieną!

Varškės sūris su medumi ir čili

Pasiruošimo laikas 10 minutes
Pagaminimo laikas 30 minutes

Ingredientai

 • varškės sūris
 • medus
 • druska
 • čiobrelis
 • maltas čili
 • anakardžių riešutai

Instrukcijos

 • 1. Įsitikinkite, kad Jūsų peilis tikrai aštrus. Supjaustykite sūrį skersai ir išilgai, bet NEPERPJAUKITE sūrio apačios.
 • 2. Paruoškite marinatą. Ištirpinkite medų. Įdėkite druskos, čiobrelių ir čili į medų ir labai gerai išmaišykite.
 • 3. Užpilkite marinatą ant sūrio ir tolygiai paskirstykite.
 • 4. Padėkite į šaldytuvą ir leiskite pastovėti valandą ar daugiau. Jei skubate taip pat, kaip skubėjau aš, galite šį žingsnį praleisti, bet atsiminkite, kad sūris bus daug skanesnis, jei marinatas tinkamai įsigers.
 • 5. Įvyniokite varškės sūrį į foliją ir kepkite apie 20 minučių 200°C.
 • 6. Praskleiskite folijos viršų, pabarstykite smulkintais anakardžių riešutais. Įjunkite orkaitėje griliaus režimą ir kepkite dar 10-15 minučių, kol gražiai paruduos.

Notes

Nepaminėjau tikslaus ingredientų kiekio, kadangi jis priklauso nuo Jūsų varškės sūrio dydžio! Būkite kūrybingi ir klausykite savo skonio receptorių!