Čederio ir Šoninės Sūrio Rutulys 🥓🧀

Čederio ir Šoninės Sūrio Rutulys

Savo idėjų ir receptų arsenale nepaprastai svarbu turėti keletą patikimų, greitų bei kūrybingų sprendimų kaip pavaišinti būrį svečių per vakarėlius ar kasdieniškus pasisėdėjimus namuose. Vienas iš tokių man labai pasiteisinusių sprendimų yra sūrio rutulys. Sūrio rutulys – tai iš jūsų mėgiamų ingredientų pagaminta užtepėlė, nuostabiai tinkanti su skrudintais skrebučiais, krekeriais ar duonelėmis, o geriausia dalis yra ta, kad ši stalo puošmena pagaminama vos per 10-15 minučių!

Čederio ir Šoninės Sūrio Rutulys

Šis sūrio rutulys pagamintas iš Philadelphia kreminio sūrio (galima naudoti originalų Philadelphia arba maišyti su kitais Philadelphios skoniais), pakepintos susmulkintos šoninės, geros kokybės čederio sūrio (taip pat labai tinka Monterey Jack, baltasis čederis), Estrellos Dipmix miltelių (kaip pakaitalas Rančos prieskonių mišiniui, bet galima ir nenaudoti), česnakų miltelių (tiems, kas nori česnakų poskonio, bet nenori aštraus žalio česnako skonio) bei laiškinių česnakų (galima keisti svogūnų laiškais).

Čederio ir Šoninės Sūrio Rutulys

Kodėl aš labai mėgstu sūrio rutulius:

 1. Labai greitas paruošimas. Įprastai paruošti šį užkandį man trunka apie 10-15min, trumpai tariant, tiek, kiek užtrunka susipjaustyti ar pakepinti produktus bei juos išmaišyti. Labai paranku ir tai, kad šį užkandį galite pasiruošti dieną ar kelias prieš – labai patogu kai ruošiatės šventėms, o ir pastovėjęs šis sūrio rutulys tampa dar skanesnis, nes įsigeria daugiau skonio.
 2. Begalybė skonio derinių. Kaskartą šį užkandį galima ruošti vis kitaip – nuo riešutinio sūrio rutulio su spanguolėmis, aštraus su Sriracha padažu, pamaišytu su ožkų sūriu ar saulėje džiovintais pomidorais. O gal norite saldaus su šokolado gabaliukais, karamele ar riešutiniu sviestu? Žodžiu, galimybės neribotos.
 3. Išvaizda. Visada smagu ir gera valgyti maistą, pagamintą kūrybiškai. Kadangi dabar rugsėjis – moliūgų mėnuo – mano sūrio rutulys puikiai tai reprezentuoja. Dėl minkštos bet tvirtos konsistencijos šis užkandis gali būti nulipdomas pagal jūsų norus ir vaizduotę, tad internete paieškoję idėjų galite pasidaryti tiek sūrio kalėdinę eglutę, tiek mėgstamą gyvūnėlį.
Čederio ir Šoninės Sūrio Rutulys
Čederio ir Šoninės Sūrio Rutulys

Čederio ir Šoninės Sūrio Rutulys

Porcijos 10

Ingredientai

 • 450 g kreminio sūrio "Philadelphia"
 • 100 g čederio sūrio (smulkiai sutarkuoto)
 • 100 g šoninės (pakepti ir sutrupinti)
 • 1 pakelio "Estrella" Dipmix miltelių
 • ½ a.š. česnakų miltelių
 • pluoštelio laiškinių česnakų arba svogūnų laiškų
 • ½ pakelio "Doritos" Nacho skonio traškučių

Instrukcijos

 • Labai gerai išmaišykite Philadelphia, tarkuotą sūrį, šoninę, Estrella miltelius, česnakų miltelius ir laiškinius česnakus.
 • Išmaišytą masę sudėkite ant maistinės plėvelės ir suformuokite rutulį. Dėkite į šaldytuvą kelioms valandoms arba pernakt.
 • Doritos traškučius susmulkinkite iki trupinių ir juose išvoliokite iš plėvelės išvyniotą sūrio rutulį.
 • Tiekite su skrebučiais, duona ar krekeriais. Skanaus!