KM#1: Spalvingi Želė Shot’ai Apelsinų Skiltelėse 🍸🍊

Spalvingi želė shot'ai apelsinų skiltelėse

Prieš mano akis driekiasi beribis, iki skausmo žydras vandenynas… Saulės zuikučiai nuo smulkių bangelių vandenyje atšoka ir keliauja erzinti mano akių. Cha, bet Greta ne tokia kvaila, Greta akimirksniu ima kuistis savo ekskliuzyvinėje Balenciaga rankinėje, ieškodama mylimiausių Chanel akinių, kuriuos vos praeitą mėnesį pirko Florencijos senamiestyje. Akiniai jau ant nosies – PUIKU! O dabar jau galiu apsižvalgyti aplink. *apsigręžiu atgal* O dangau!!! Galiu prisiekti, kad šį vaizdą, jei ne tūkstantį, tai bent šimtą kartų mačiau žurnaluose arba kompiuterio ekrane… Klasika – namukų virtinė, nusidriekianti per pakrantę vandenyno link lyg gyvatėlė… AŠ MALDYVUOSE!!! Bet, po velnių, kas čia taip ūžia?! Laivas? Lėktuvas? Kas??? Man besiblaškant nuo bevardžio piršto nukrito 3 karatų Tiffany žiedas, bemėginant jį surasti pakrypo koja ir nulūžo raudono Louboutin’o kulniukas, besistengiant išlaikyti pusiausvyrą iš rankos išmečiau naujausią savo iPhone ir, lyg to būtų maža, begriūnant pamečiau karūną. Užmerkiu akis, o atmerkiu jas per prievartą, gulėdama visiškoje tamsoje ir matydama, kaip mano Kevinas sėdasi ant lovos krašto ir prisimerkęs iš dešimto karto mėgina išjungti žadintuvą. Tai va, kas čia ūžė – nenaujas jo aifounas, be perstojo vibruojantis ant stalo 😁😁📱. Užsimerkiau vėl.

Brėkštanti aušra ir rakinamų durų garsas privertė mane išsibudinti prieš savo valią. Kevinas išėjo. Apsikabinusi pagalvę nusišypsojau ir mintyse jam padėkojau… Juk žinau, kad jis kėlėsi anksti vien tam, kad parneštų iš parduotuvės mano mėgstamiausio jogurtuko, be kurio negaliu pradėti savo ryto. Įsisiaučiau į jo šiltąjį chalatą, nukulniavau iki virtuvės, pasidariau puodelį arbatos ir grįžau su juo į lovą. Užsisvajojau… Tą akimirką supratau, kokia iš tiesų aš esu laiminga. Gal ir ne Maldyvuose, bet savuose namuose, šalia draugų, artimųjų ir brangių žmonių, gal be super brangaus Tiffany 3 karatų žiedo, bet dar turtingesnė – galiu matyti, girdėti, džiaugtis gyvenimu be jokių suvaržymų, gal be raudonų Louboutin’ų, bet daug moteriškesnė ir žavingesnė, nei dauguma gražuolių, kurių raudonpadžių aukštis nurodo jų kompleksų dydį, gal be naujausio iPhone, bet su naujausiomis idėjomis, kurios verčia mano pasaulį suktis. O karūna? Karūna yra.👑 Jei pamirštu ją užsidėti, man kasdien ją uždeda Kevinas, primindamas, kad nepaisant visko, ką turiu ir ko ne, esu princesė ir esu verta tų pavasarinių tulpių žiemą, kurias jis man parneša, esu verta jo miego, kurį gali paaukoti dėl to, kad atsikėlus turėčiau ką užkąsti, esu verta visų mažų ir didelių dalykėlių, kuriais jis mane kiekvieną dieną apipila. Aš tokia laiminga…

Užsisvajojau… Kas dar mane daro laiminga? Mano blog’as! Juk jau daugybę kartų sakiau, kaip aš jį myliu ir džiaugiuosi juo. Tuomet man toptelėjo geniali mintis! Kodėl gi nesukūrus kažkokio mini projektėlio, kuris džiugintų mane ir visus aplinkinius daugiau nei vieną dieną, tokio kuris truktų savaitę, mėnesį ar net tris? Privalau tai padaryti! Specialiai dėl to sukūriau naują receptų kategoriją, pavadinimu „Kūrybiškas maistas”, ten pasižadu įkelti visą seriją receptų (kol kas numačius esu apie 15 kūrybiškų idėjų), kuriuos pažymėsiu KM#1; KM#8 ir t.t. (KM#8 = kūrybiškas maistas, receptas 8). Receptų turinys bus linksmas, idėjos originalios, smagios, džiuginančios akį, širdį, o, svarbiausia, skrandį.😊

Spalvingi Želė Shot'ai Apelsinų Skiltelėse

Taigi, šiandienos kūrybiško maisto pirmasis (KM#1) receptas yra spalvingi želė shot’ai apelsinų skiltelėse. 🍊🍸🍷🍾🍹 Didžiausias iššūkis buvo suderinti skonį ir shot’o stiprumą, juk norisi abiejų. Jei dedame daugiau alkoholio, kenčia skonis, jei daugiau želė – krenta laipsniai. 😄 Trumpai apie patį principą: ant želė pakuotės nurodyta ištirpdyti miltelius 500ml vandens, tuomet išpilstyti ir laukti, kol sustings. Mes darysime kitaip. Ištirpdysime miltelius pusėje vandens normos, o likusią pusę pakeisime alkoholiniu gėrimu ir išpilstysime į apelsino puseles.

SVARBU!!! Jei į savo želė planuojate pilti gėrimus su skoniu (Malibu, Absolut Citron, Captain Morgan’sir t.t.), gėrimo reikės 250ml, jei naudosite stipraus skonio gėrimus (tekila, romas, t.t.), sumaišykite 125ml gėrimo ir 125ml šalto vandens, šį mišinį reikės pilti į paruoštą želė tirpalą (kurio reikės 250ml).

Jei norite įvairesnių spalvų želė, nei jums gali pasiūlyti prekybos centrai, pasidomėkite spalvų maišymu ir nuspalvinkite želė maistiniais dažais. Jei norite kitokio skonio želė, įrašo pabaigoje parašysiu, kaip galite ją pasigaminti. Apačioje sudariau sąrašą ( remdamasi šiomis rekomendacijomis), kuriame rasite įvairius želė skonius bei prie jų ypač derančius alkoholinius gėrimus. Degtinė yra universaliausias gėrimas, tinkantis kone visiems želė skoniams.

skoniai želė

Spalvingi Želė Shot'ai Apelsinų Skiltelėse 🍸🍊

Ingredientai

 • apelsinai
 • vanduo
 • želė pasirinktinas pakelių skaičius
 • maistiniai dažai pasirinktinai
 • alkoholinis gėrimas pasirinktinai, nuo 125-250ml vienam želė pakeliui

Instrukcijos

 • Nuplaukite apelsinus, perpjaukite juos per pusę ir šaukštu išskaptuokite (vienam želė pakeliui reikia apytiksliai 4-5 puselių).
 • Įprastai ant želė pakelių instrukcijos nurodoma naudoti 500ml vandens, tad supilkite pakelio turinį į prikaistuvį ir kaitindami ištirpdykite jį 250ml vandens, o likusius 250ml pakeisime alkoholiniu gėrimu. Jei nerimaujate, kad želė nesustings, galite "profilaktiškai" įberti 1-2 a.š. želatinos.
 • Priklausomai nuo gėrimo rūšies (skaitykite aukščiau, "SVARBU" skiltyje), į želė pilkite 250ml gėrimo arba 125ml šalto vandens + 125ml gėrimo.
 • Želė išpilstykite į apelsino skilteles (apelsino skilteles sudėjau ant keksiukų skardos, kad laikytųsi) ir palikite sustingti.
 • Kai sustings, supjaustykite skiltelėmis ir mėgaukitės!
Spalvingi Želė Shot'ai Apelsinų Skiltelėse
Spalvingi Želė Shot'ai Apelsinų Skiltelėse

Kaip minėjau, pridėsiu receptą ir tiems, kurie nori patys susikurti išskirtinį skonį. Jums želė reikės gaminti nuo nulio.

Želė shot'ai nuo nulio (atstoja 1 pakelį)

Ingredientai

 • 250 ml vandens
 • 125 ml alkoholinio gėrimo +125ml šalto vandens arba 250ml alkoholinio gėrimo (skaityti skiltį "SVARBU")
 • 25 g želatinos
 • 0,3-0,4 stiklinės cukraus pagal skonį
 • 1/4 a.š. citinos rūgštelės
 • maisitnių dažų
 • skoninės pastos pasirinktinai, pagal skonį
 • esencijos/aromatų pasirinktinai, pagal skonį
 • apelsinai

Instrukcijos

 • Nuplaukite apelsinus, perpjaukite juos per pusę ir šaukštu išskaptuokite (vienam želė pakeliui reikia apytiksliai 4-5 puselių).
 • Pusę vandens pilam į dubenį, pusę – į puodą. Į vandenį puode supilam cukrų ir pastatom ant ugnies, tuo tarpu į vandenį, esantį dubenyje, suberiam želatinos granules ir paliekam brinkti.
 • Puode esantį sirupą užverdam ir pavirinam ~5 min. Per tą laiką dubenyje esanti želatina gerai išbrinks.
 • Po to sirupą supilam į dubenį su želatina, viską gerai maišom, kol želatina ištirps, ir paliekam pastovėti, kol atvės iki kambario temperatūros.
 • Skysčiui atvėsus, suberiam citrinos rūgštelę ir supilam kvapniuosius ingredientus.
 • Priklausomai nuo gėrimo rūšies (skaitykite aukščiau, "SVARBU" skiltyje), į želė skystį pilkite 250ml gėrimo arba 125ml šalto vandens + 125ml gėrimo.
 • Želė išpilstykite į apelsino skilteles (apelsino skilteles sudėjau ant keksiukų skardos, kad laikytųsi) ir palikite sustingti.
 • Kai sustings, supjaustykite skiltelėmis ir mėgaukitės!

Notes

Adapted from Kristinos kepiniai