Moliūgų ir Rududu Batonėliai 🎃🍫

Moliūgų ir Rududu Batonėliai 🍫

Moliūgai! Moliūgai! Moliūgai!🎃 Kur bepažiūrėsi mano šaldytuve, visur moliūgai… Šaldiklyje – visi 4 stalčiai užpildyti moliūgų kubeliais, šaldytuvo lentynoje – moliūgų pyragas, lentyna aukščiau – moliūgų sriuba, o šoniniame stalčiuje – visas stiklainis moliūgų tyrės. Kažkokia moliūgų invazija mano namuose. 😂 Jei skaitote šį įrašą, galimai ir jūs susiduriate su šiuo metų laiku būdingu pertekliumi – moliūgų pertekliumi.

Kiek kartų šioje trumpoje pastraipoje pavartojau žodį „moliūgai”?! 😁 Ko gero, nepadoriai daug, bet turbūt tai paaiškina, kodėl pastaruoju metu mano virtuvėje vyrauja moliūginiai vėjai.😂

Moliūgų ir Rududu Batonėliai 🍫

Na, o dabar prie moliūgų ir Rududu batonėlių.🎃 Tai nuostabus receptas visiems, mėgstantiems moliūgus ir sūrio pyragus, bei norintiems sujungti juos į vieną. Tai ir pyragaitis, ir batonėlis, ir mažas torčiukas viename. Jau nekalbant apie tai, kokia tai fantastiška stalo puošmena. Nuostabu, ar ne?

Moliūgų ir Rududu Batonėliai 🍫

Moliūgų ir Rududu Batonėliai 🍫Moliūgų ir Rududu Batonėliai 🍫

Šiuos batonėlius sudaro trys sluoksniai. Kiekvienas vis kitoks ir įneša tam tikros spalvos į šį gardumyną. Pirmasis – sausainių pagrindas, suteikiantis batonėliams traškumo ir tekstūros, antrasis – sūrio pyrago sluoksnis iš Rududu ir kreminio sūrio arba mascarponės, leidžiantis pasimėgauti purumu ir švelnumu, na, o trečiasis – moliūgų ir nesaldinto kondensuoto pieno sluoksnis su prieskoniais, įnešantis to visų taip trokštamo šventiškumo į mūsų skanėstus, primenančio, kad tyliai tyliai, mažais žingsneliais atkeliauja Kalėdų metas.😊 Vienaip ar kitaip, tai ypač rudeniškas skanėstas, todėl nekantrauju su jumis pasidalinti receptu!

Moliūgų ir Rududu Batonėliai 🍫
Moliūgų ir Rududu Batonėliai 🍫

Vienas svarbiausių dalykų, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį gaminant šiuos batonėlius – kantrybė. Neskubėkite ir skirkite laiko iki galo atvėsinti sluoksnius. Iškepusį sausainių sluoksnį privalu atšaldyti, nes pilant ant jo antrąjį sluoksnį šis gali per daug suskystėti. Jei gerai neatvėsinsite antrojo sluoksnio, jis gali susimaišyti su trečiuoju moliūgų sluoksniu, nes nebus pakankamai tvirtas. Na, o galutinai iškepusį pyragą privalu bent pusdienį (geriausia pernakt) palaikyti šaldytuve, kad sluoksniai susistovėtų ir sutvirtėtų, o tada jau galima pjauti ir mėgautis!

Batonėlius puoškite pagal savo skonį. Puikiai tinka šokoladas ir grietinėlė!

Moliūgų ir Rududu Batonėliai 🍫

Moliūgų ir Rududu Batonėliai 🍫

Moliūgų ir Rududu Batonėliai 🍫

Moliūgų ir Rududu Batonėliai 🍫

Ingredientai

 • 235 g sausainių (susmulkintų į trupinius)
 • 80 g + 3 v.š. rudojo cukraus
 • 100 g sviesto
 • 250 g maskarponės arba kreminio sūrio
 • 60 g Rududu
 • 3 kiaušinių
 • 450 g moliūgų tyrės*
 • 1 a.š. malto muskato
 • 1 a.š. malto cinamono
 • 100 g kondensuoto (nesaldinto ir nesutirštinto!!!) pieno
 • vanilės pastos

Instrukcijos

 • *moliūgų tyrei supjaustykite moliūgą kubeliais (be odelės), sudėkite ant kepimo popieriumi išklotos skardos ir kepkite iki 180°C įkaitintoje orkaitėje, kol suminkštės (apie 20-40min, priklausomai nuo kubelių dydžio). Iškepusį moliūgą sutrinkite kombainu ar blenderiu.
 • Įkaitinkite orkaitę iki 180°C. Sumaišykite sausainių trupinius su cukrumi ir ištirpdytu sviestu (masė neturi gautis pernelyg drėgna, bet, jei matote, kad ji galimai per sausa - įpilkite dar šiek tiek sviesto). Gautą masę supilkite į 23,5cm x 23,5cm kepimo skardą, išklotą kepimo popieriumi, ir stipriai suspauskite, kad gautųsi tvirtas pagrindas (kad geriau susispaustų, galima naudoti bulvių trintuvę). Kepkite apie 10min. Ištraukus iš orkaitės pagrindą pilnai atvėsinkite (galite padėti į šaldytuvą arba išnešti į lauką, jei pakankamai vėsu).
 • Dubenyje gerai išplakite maskarponę/kreminį sūrį su Rududu. Įmuškite 1 kiaušinį ir dar kartą gerai išplakite. Gautą masę supilkite ant visiškai atvėsusio sausainių pagrindo bei tolygiai paskirstykite. Dėkite į šaldytuvą bent valandai, kad šiek tiek sutvirtėtų.
 • Išplakite moliūgų tyrę, rudąjį cukrų, muskatą, cinamoną, vanilės pastą, kiaušinius ir kondensuotą pieną. Atsargiai supilkite ant atvėsinto Rududu sluoksnio ir gerai išlyginkite (masę atsargiai supyliau samčiu, pilant atmestinai gali susimaišyti sluoksniai).
 • Kepkite 45-60min, priklausomai nuo moliūgo sluoksnio drėgnumo. Palietus pirštu centras turi būti minkštas, bet tvirtas ir iškepęs. Palikite valandai pravėsti, o tada dėkite į šaldytuvą pusdieniui, kad sutvirtėtų (geriausia laikyti per naktį).
 • Gautą pyragą supjaustykite į batonėlius. Galite papuošti plakta grietinėle ar šokoladu.

Notes

Įkvėpimo sėmiausi iš bakedbyanintrovert.