Gaivus ir Lengvas Varškės ir Juodųjų Serbentų Tortas 🍰

Gaivus ir Lengvas Varškės ir Juodųjų Serbentų Tortas

Kai jau n-tąjį kartą per savaitę tavęs paklausia – „Tu taip dažnai kepi tortus, kada gi pagaliau įkelsi nors vieną torto receptą į Hungry Bae?”, susimąstai, kad jau tikrai atėjo laikas. 😂 Bet tada stabteli ir susimąstai – hmm, kuo galėčiau pasidalinti ir nustebinti žmones, kurie jau visko matę ir visko ragavę? Medutis? Neee… Jogurtinis tortas? Nuobodumo viršūnė… Napoleonas? Bloga mintis – nepaprastai sunku įtikti, nes visi turime savitą suvokimą apie šį tortų/pyragų/plokštainių karalystės karalių. Tai gal sviestinis? Irgi nelabai priimtinas dažno lietuvio skonio receptoriams…😁

Sėdžiu ant sofos, užmerkiu akis, mąstau… Bandau pasiekti kreminę ir biskvitinę nirvaną ir suvokti, ką mėgsta žmonės. „Man svarbu, kad būtų neriebus” – pasąmonėj pasigirsta moteriškas balsas, „o aš noriu gaivaus ir lengvo torto” – girdžiu sakant kitą moterį, „o aš nemėgstu labai saldžių” – su nepasitenkinimu burbteli vyriškas balsas. Ne, aš neturiu problemų su balsais savo galvoje. 😁 Tiesiog viena po kitos išniro kadaise kitų žmonių man išsakytos mintys apie tai, kas jiems yra puikus tortas. Ir tada sulaukiau to nušvitimo – dabar jau žinau, koks tai bus tortas!

Gaivus ir Lengvas Varškės ir Juodųjų Serbentų Tortas

Gaivus ir Lengvas Varškės ir Juodųjų Serbentų Tortas
Gaivus ir Lengvas Varškės ir Juodųjų Serbentų Tortas

Pagrindiniai du šio torto akcentai – lyg debesėlis purus biskvitas iš vos 90g miltų, suteikiantis tortui nepaprasto lengvumo bei minkštumo ( ir ne, tai nebus kiaušinienė, jei tikrai skirsite laiko labai gerai išplakti kiaušinį su cukrumi. Kažkada gaminau biskvitą pagal panašų receptą su labai mažai miltų, bet patingėjau gerai išplakti – rezultate turėjau saldžią kiaušinienę😂 Bet pasimokiau ir dabar nebeturiu šios problemos – patariu ir jums mokytis iš mano klaidų – pigiau kainuos😁). Antras akcentas – neįtikėtinai gaivus ir lengvas varškės bei grietinėlės kremas. Nei riebus, nei saldus, nei sunkus – visai kaip balsai mano galvoje norėjo! O šio kremo ir juodųjų serbentų kombinacija vėl sugrąžins į jūsų namus vasarą. Skamba neblogai, ar ne?

Gaivus ir Lengvas Varškės ir Juodųjų Serbentų Tortas

Šiek tiek nukrypstant nuo šio nuostabaus torto norėjau pasakyti, jog man be galo svarbu, kad kiekvienas mano tinklaraščio skaitytojas besivadovaudamas mano receptais gautų maksimaliai gerą rezultatą. Nuo pat tinklaraščių eros pradžios iki pat šių dienų aš dažnai ieškau maisto idėjų kituose blog’uose, knygose ar laikraščiuose, ir nesigėdindama galiu pasakyti, kad man dažniau nepavyksta, nei pavyksta gauti tokį galutinį rezultatą, kaip kitam tinklaraštininkui (ypač kas liečia kepinius). Būtent dėl šios priežasties kaskart aprašinėdama savo receptus stengiuosi kiek įmanoma labiau pabrėžti vietas, kuriose gali kilti sunkumų, duoti patarimų, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo akivaizdūs, bet dažnai užmirštami, taip pat įterpiu perspėjimus, kurie, mano akimis, mane būtų atvedę prie geresnio rezultato.

Jau seniai supratau, kad maisto (ypač kepinių) visiems vienodai pagaminti nepavyks, net jei laikysimės to paties recepto. Tam įtakos turi daug faktorių – skirtingi maisto produktai ir jų temperatūra, temperatūra namie, orkaitė (net neabejoju, kad jūsų orkaitėje yra visai kita temperatūra, nei nustatote. Dar niekada neteko naudotis orkaite, kurios temperatūra viduje sutaptų su nustatytąja, pvz. dabartinė mano orkaitė sušyla iki 170 tada, kai nustatau 215, o juk tai beprotiškas skirtumas. Dėl šios priežasties siūlau visada naudoti termometrą. Be jo jau būčiau prapuolusi). Net toks dalykas kaip oro drėgmė gali lemti katastrofišką rezultatą (įsitikinau – tas pats pyragas kitoje šalyje gali visai neiškilti, glajus – nestingti). Gerai gerai, per daug užsivedžiau… Tiesiog pajutau pareigą pasakyti tai, ką sužinojau po daugybės metų kepimo ir labai viliuosi, kad jums tai padės.🙌

Gaivus ir Lengvas Varškės ir Juodųjų Serbentų Tortas

Grįžtant prie šio puikaus torto, turiu kelis patarimus, kurie jums tikrai gali pagelbėti.

 • Kaip jau minėjau, labai svarbu gerai išplakti kiaušinius su cukrumi. Aš plakiau ant maksimalaus greičio 8min.
 • Produktai biskvitui turi būti kambario temperatūros.
 • Kremui varškę pirkite ne pakeliuose šlapią, o maišeliuose birią. Kitu atveju gali būti per daug vandens ir kremas suskystės.
 • Grietinėlę naudokite ne mažiau nei 35proc. riebumo.
 • Produktai kremui būtinai turi būti gerai atvėsinti.
 • Kai pertepsite torto sluoksnius kremu, dėkite tortą ir likusį kremą aptepimui į šaldytuvą per naktį. Jei bandysite aptepti tortą kremu iš karto, sluoksniai gali imti judėti ar net nučiuožti. Kadangi dirbame su tokiu nestabiliu produktu kaip grietinėlė, visada svarbu vėsinti kremą. Net ir aptepus kraštus rekomenduoju įdėti kelioms valandoms į šaldytuvą. Visada geriau apsidrausti.
 • Kaip ir sakiau – grietinėlė nera labai stabilus produktas, todėl šio torto nerekomenduoju transportuoti. Jis geriausiai tinka pasisėdėjimams namuose.🙂

Gaivus ir Lengvas Varškės ir Juodųjų Serbentų Tortas

Gaivus ir Lengvas Varškės ir Juodųjų Serbentų Tortas

Gaivus ir Lengvas Varškės ir Juodųjų Serbentų Tortas

Gaivus ir Lengvas Varškės ir Juodųjų Serbentų Tortas

Gaivus ir Lengvas Varškės ir Juodųjų Serbentų Tortas

Ingredientai

Biskvitui

 • 3 nedideli kiaušiniai
 • 80 g cukraus
 • 40 g bekvapio aliejaus pvz. rapsų, kukurūzų
 • 90 g miltų
 • ½ a.š. kepimo miltelių
 • saujos juodųjų serbentų

Kremui

 • 300 g pusriebės varškės (birios iš maišelio, ne šlapios iš pakelio)
 • 400 g grietinėlės mažiausiai 35proc.
 • cukraus pudros pagal skonį
 • vanilės ekstrakto pagal skonį
 • ~100g juodųjų serbentų uogienės

Instrukcijos

Biskvitui

 • Miltus persijokite su kepimo milteliais. Atidėkite.
 • Kiaušinius su cukrumi labai gerai išplakite. Apie 8 minutes ant beveik didžiausio ar didžiausio greičio, kol masė taps balkšva ir ir puri.
 • Įberkite trečdalį su kepimo milteliais persijotų miltų, labai atsargiai silikonine mentele išmaišykite (įsivaizduokite, kad mentele rašote J raidę). Dėkite kitą trečdalį, išmaišykite. Ir tuomet dėkite paskutinį trečdalį miltų. Svarbu nepersistengti maišant, kad išplakti kiaušiniai nesubliūkštų.
 • Supilkite aliejų ir atsargiai išmaišykite.
 • Tešlą padalinkite į tris 16cm skersmens formas (dugną išklokite kepimo popieriumi, jei naudojate kepimo žiedą - dėkite foliją), man gavosi apie 110g tešlos į kiekvieną formą. Apibarstykite biskvito tešlą juodaisiais serbentais ir kepkite iki 170°C įkaitintoje orkaitėje apie 15min. (Iškepusius biskvitus galima apversti aukštyn kojomis, kad nesukristų, bet man to neprireikė).

Kremui

 • Trinkite varškę blenderiu iki kol taps kreminės konsistencijos. Supilkite šaltą grietinėlę, dėkite kelis šaukštus cukraus pudros pagal skonį ir vanilės ekstrakto. Plakite ant didelio greičio, kol kremas gausis tvirtas ir vientisas.

Surinkimas

 • Ant padėklo, kuriame patieksite tortą, dėkite pirmąjį biskvitą. Konditeriniu maišeliu išspauskite žiedą pagal biskvito kraštą (kaip bortą, kad uogienė neišbėgtų, žr. foto).
 • Į centrą dėkite juodųjų serbentų uogienės ir ją paslėpkite po grietinėlės kremu (žr. foto). Dėkite antrą biskvitą ir kartokite tą patį.
 • Suteptą tortą ir kremą aptepimui pastatykite į šaldytuvą per naktį. Jei bandysite aptepti tortą iš karto, tortas gali ištežti.
  Atšaldytą tortą aptepkite kremu ir puoškite mėgstamomis uogomis ar vaisiais. Skanaus!

Notes

Pagal Yana Ben