Sausainiai „Kavos Pupelės” su Šokoladu 🍪🍫

Sausainiai "Kavos Pupelės" su Šokoladu

Na ką gi, pasidaviau ir aš kavos pupelių sausainėlių manijai…😁

Sparčiai augantis susidomėjimas kavos pupelių sausainiais jau po truputį vejasi kone karantino kepiniu tituluojamas cinamonines bandeles. Labai džiugu, kad žmonės randa vis daugiau laiko sau, o tuo pačiu ir vieną kitą papildomą valandėlę mažiems, skaniems ir saldiems malonumams pasigaminti. ☺

Sausainiai "Kavos Pupelės" su Šokoladu

Šiuos sausainius kepiau ne vieną kartą, nes vis nepavykdavo taip, „kaip nuotraukose”. Ieškojau kitų receptų, kol, galų gale, supratau, kad visi šiuo metu internete sklandantys receptai yra visiškai vienodi – šiek tiek skiriasi tik ingredientų kiekiai.

Po kelių nesėkmingų kepimų atėjo nušvitimas, jog idealių pupelių esmė visai ne recepte, o kepimo technikoje. Apie ją ir noriu pakalbėti šiame įraše.⬇

Sausainiai "Kavos Pupelės" su Šokoladu

 • Visų pirma, PATS SVARBIAUSIAS patarimas yra GERAI ATŠALDYTI TEŠLĄ. Sausainių tešlą šaldžiau net du kartus. Pirmą kartą dėjau į šaldytuvą vos tik ją išminkiusi (apdengiau plėvele ir laikiau 35min). Antrą kartą – kai suformavau pupeles ir padariau įspaudus. Pupeles iš karto dėliojau ant padėklo, kuris tilptų į šaldiklį, tuomet jas šaldiklyje laikiau 15min, kol pilnai sustingo. Tuomet sušalusias pupeles galima perdėti ant kepimo skardos su kepimo popieriumi ir IŠ KARTO dėti kepti.

Sausainiai "Kavos Pupelės" su Šokoladu

 • Antras patarimas būtų nedaryti per gilių įspaudų ant sausainėlių. Jei įspaudai bus per gilūs, tos vietos gali imti skėstis, nes į pupeles patenka daugiau karšto oro, kuris tirpdo tešloje esantį sviestą, o būtent tai ir padaro sausainėlius patęžusius. Optimalus įspaudo gylis – 1/3 pupelės diametro.

Sausainiai "Kavos Pupelės" su Šokoladu

 • Trečiasis patarimas – gerai įkaitinti orkaitę. Orkaitę įjungiu dar prieš dėdama pupeles į šaldiklį penkiolikai minučių. Gerai įkaitinta orkaitė = tolygus kepimas ir mažiau formos praradimo.

Sausainėliai gaunasi tikrai nuostabūs – išorė traški, o vidus minkštas ir sviestinis. Na, o iš patirties galiu pasakyti, kad visos porcijos 100% nelieka jau per pirmąją valandą, tad, turint daugiau laiko, rekomenduoju iš karto dvigubinti receptą. 😂

Taip pat po keletos iškeptų kavos pupelių partijų man kilo puiki mintis – papildomai pagardinti jas šokoladu, kuris, beje, čia nepaprastai tinka! Kaip manot, kuri lėkštė sausainių greičiau dingo nuo stalo – be ar su šokoladu?🍫 Atsakymas, manau, aiškus.

Kalbant apie šokoladą, rekomenduoju naudoti konditerinį šokoladą (angliškai – couverture chocolate, dažniausiai perku iš Lidl tokį), nes jame yra didesnis procentas kakavos sviesto, o tai reiškia, kad jo nereikia temperuoti – pats šokoladas bus blizgus, netirps rankose ar aukštesnėse temperatūrose. Jei tokio šokolado neturite, galite temperuoti paprastą juodąjį šokoladą, tereikia tik virtuvinio termometro (paprastas paaiškinimas kaip temperuoti šokoladą čia). Na, o jei neturite nei konditerinio šokolado, nei galimybių temperuoti paprastą šokoladą, galite naudoti tiesiog paprastai ištirpdytą šokoladą, tačiau tuomet šokolade pamirkytus sausainius reikės keliom minutėm dėti į šaldiklį, kad šis sukietėtų, ir reikėtų atminti, kad toks šokoladas gali nebūti atsparus šiltesnei temperatūrai ir tirps rankose (mano atveju, paprastai tirpdytas ir šaldiklyje sustingdytas šokoladas kambario temperatūroje išlieka kietas ir netyžta, bet laikant rankoje ima tirpti).

Sausainiai "Kavos Pupelės" su Šokoladu

Sausainiai "Kavos Pupelės" su Šokoladu

Ingredientai

 • 130 g miltų
 • 12 g kokybiškų kakavos miltelių
 • 45 g kukurūzų krakmolo
 • 5-10 g tirpios kavos (pagal skonį)
 • 10 g karšto pieno
 • 75 g minkšto sviesto
 • 70 g cukraus pudros
 • 1 kiaušinio trynio
 • ~100 g juodojo šokolado
 • ~1 a.š. sviesto, jei reikia paskystinti šokoladą mirkymui

Instrukcijos

 • Karštą pieną ir tirpios kavos miltelius sumaišykite.
 • Persijokite miltus, kakavos miltelius ir kukurūzų krakmolą.
 • Dideliame dubenyje plakimo šluotele lengvai paplakite sviestą. Įdėkite cukraus pudrą, gerai išplakite. Dėkite kiaušinio trynį ir išmaišykite. Galiausiai, supilkite pieno ir kavos mišinį ir išplakite iki vientisos masės.
 • Supilkite miltų, kakavos ir krakmolo mišinį į sviesto masę. Išminkykite rankomis. Uždenkite maistine plėvele ir dėkite į šaldytuvą 35min.
 • Tešlai atvėsus iškočiokite ją į dešrą ir supjaustykite 5 gramų svorio gabaliukais. Rankomis suformuokite kavos pupelės formos rutuliukus ir sudėkite ant padėklo, kurį galėtumėte dėti į šaldiklį. Peiliu padarykite įpjovas (nepjaukite per giliai, iki ⅓ pupelės diametro). Dėkite į šaldiklį 15min.
 • Sušalusias pupeles sudėkite ant kepimo popieriumi ištiestos skardos ir kepkite 10-15min 160°C orkaitėje.
 • Ištirpdykite juodąjį šokoladą (jei per tirštas mirkymui, įdėkite šiek tiek sviesto), merkite ⅓ pupelės į šokoladą ir dėkite ant kepimo popieriaus. Jei šokoladas netemperuotas (apie tai kalbėjau aukščiau aprašyme 🔝), sausainius kelias minutes palaikykite šaldiklyje, kad šokoladas sustingtų. Jei naudojate specialų konditerinį ar temperuotą šokoladą, jis ims kietėti ir kambario temperatūroje.
  Skanaus!

Notes

Idėja iš bakealish