Mielinės spurgos su naminiu braškių džemu 🍓

Mielinės spurgos su naminiu braškių džemu

Pagaliau birželis – pagaliau vasara! Na, o birželis man visada kvepia braškėm..😊🍓Braškės pas mamą sode, braškės močiutės kieme, galų gale, braškės ūkininkų palapinėse, išsibarsčiusiose po visą miestą, pro kurias tiesiog neįmanoma praeiti! Nepraėjau ir šiandien, ir, kaip visada, pervertindama savo galimybes, vėl šio gėrio prisipirkau daugiau, nei pajėgiu suvalgyti. Taigi, teko pasukti galvą, ką galėčiau padaryti su braškėmis, skaičiuojančiomis paskutines savo valandas.

Mielinės spurgos su naminiu braškių džemu

Na žinoma, džemas juk geriausia išeitis! Bet kur aš jį dėsiu? Šaldiklis irgi vos užsidaro.. hmmm… kur galėčiau sunaudoti tiek džemo? 🤔

Ir, o dievai, man šovė geniali idėja! Mielinės spurgos su braškių džemu!!!🍩🍓 tik viena maža bėdelė… jei patiekalo ingredientų sąraše yra žodis „mielės”, 99%, kad man jis nepavyks. Iki šios dienos man niekaip nesisekė susidraugauti su mielėmis – jos niekada nekyla taip, kaip turėtų ir neputoja, taip, kaip putoja kitiems (gal mane prakeikė mielių dievai?). 😁 žoooodžiu, visada ateina diena, kai turi eiti „vienas ant vieno” su savo baimėmis, ir šiandien ta diena išaušo. Sužadėtinis išfilosofavo, jog mielės kaip augalai (??😂), jei jas kalbinsi, skatinsi ir girsi, jos kils. Taip ir dariau, pirštus sukryžiavus pusdienį  karts nuo karto atidarydavau šaldytuvo dureles ir kalbindavau mielinę tešlą. 🤣🤣 Ir iškilo! Ne šiaip iškilo, bet iškilo puikiai!

Mielinės spurgos su naminiu braškių džemu

Mielinės spurgos su naminiu braškių džemu

O dabar apie spurgytes. Iš šio recepto jų gavosi 12, o džemo – apie stiklinę ar vos daugiau. Kai įdarinėsite spurgas, džemo negailėkite, jo tikrai užteks ir gal net liks. Skonis – 10/10, galima apsiryti. 😁 jei, kaip ir aš, dievinate kepyklėlėse ar parduotuvėse parduodamas spurgas, šis receptas kaip tik jums, nes šios spurgos kone identiškos, o ir savikaina juokinga.😊 jei visko neįveiksite per dieną, sudėkite į sandarų plastikinį maišelį, kad neapdžiūtų. Taip pat labai skanu jas valgyti pašildytas. Jei spurgos šiek tiek pastovėjusios, pašildytos akimirksniu taps minkštos, lyg ką tik iškeptos. 🍩

Okey, daugiau nebegaišiu jūsų brangaus laiko – receptas apačioje👇, griebiam plakimo šluoteles ir lekiam į virtuvę!💪

Mielinės spurgos su naminiu braškių džemu
Mielinės spurgos su naminiu braškių džemu

Mielinės spurgos su naminiu braškių džemu

Ingredientai

 • 4 puodeliai šviežių braškių
 • 1 ⁄3 puodelio cukraus
 • laimo sulčių naudojau +- 1 laimo sultis

Spurgų tešlai

 • 3 ⁄4 puodelio riebaus pieno 3,5%
 • 2 dideli kiaušiniai + 2 kiaušinių tryniai
 • vanilės pastos pasirinktinai, pagal skonį
 • 85 g kambario temperatūros sviesto
 • 3 1 ⁄2 puodelio miltų + papildomai jei reikės
 • 1 ⁄4 puodelio cukraus
 • 1 v.š. sausų mielių
 • pusės a.š. druskos

Kita

 • Augalinio aliejaus spurgų kepimui
 • cukraus pudros
 • konditerinio maišelio

Instrukcijos

 • Pasigaminkite džemą (galima iš vakaro, per naktį laikyti šaldytuve). Braškes supjaustykite į keturias dalis, sudėkite į puodą kartu su cukrumi ir laimo sultimis. Pastoviai maišydami ir traiškydami braškes, virkite ant vidutinės ugnies, kol nugaruos vanduo ir džemas sutirštės (10-20min, priklausomai nuo to, ar braškės vandeningos). Palikite visiškai atvėsti.
 • Spurgų tešlai, ant vidutinės ugnies užvirinkite pieną, nepervirkite! Užvirusį pieną supilkite atgal į matavimo puodelį, jei matysite, kad pieno liko mažiau, nei 3⁄4 puodelio, įpilkite vandens, kad pasiektų 3⁄4. Leiskite pienui atvėsti iki ~40 laipsnių (pienas turėtų būti šiltas, bet ne karštas). Įdėkite į pieną kiaušinius ir trynius, ir gerai išmaišykite (jei dėsite vanilės, dėkite dabar).
 • Dideliame dubenyje mediniu šaukštu sumaišykite persijotus miltus, cukrų, mieles ir druską. Supilkite pieno ir kiaušinių mišinį, ir išmaišykite (nepermaišykite, tereikia kad produktai susijungtų). Prie mikserio pritvirtinkite tešlos minkymo antgalius ir minkykite apie 3 minutes ant mažo greičio. Arba tai galite daryti rankomis ant stalo paviršiaus, prieš tai jį lengvai pabarstę miltais (minkyti apie 6 minutes). Tešla turėtų būti kažkiek lipni, bet ne per daug - jei trūksta miltų, įdėkite.
 • Sudėkite sviestą - po gabalėlį paminkant, ne visą iš karto. Iš pradžių gali atrodyti, kad sviestas nenori susijungti su tešla, tačiau nesijaudinkite, minkykite toliau. Kai sviestas susijungs su tešla, dar kelias minutes mikseriu paminkykite tešlą ant vidutinio greičio (rankomis šiek tiek ilgiau), kol tešla taps glotni ir elastinga. Sudėkite tešlą į gausiai miltais pabarstytą dubenį, uždenkite maistine plėvele ir dėkite į šaldytuvą min. 3 valandoms, max. 12 valandų.
 • Išklokite dvi kepimo skardas kepimo popieriumi ir gausiai apibarstykite miltais. Iškočiokite tešlą iki maždaug 1,2cm storio. Apvalia sausainių formele išspauskite apskritimus (mano formelės skersmuo apie 7,5cm - gavosi 12 spurgų). Atsargiai spurgas perkelkite ant skardų ir labai lengvai apdenkite maistine plėvele (kitu atveju kildamos spurgos prilips prie plėvelės). Palikite šiltai stovėti, kol pakils (man pakako 1-1,5val).
 • Užvirkite puodą su aliejumi, šalia pasidėkite kelias lėkštes, apdengtas popieriniais rankšluosčiais. Atsargiai perkelkite spurgas ant ploksčio paviršiaus, nuo kurio galėsite gražiai spurgą perkelti į aliejų, nes imdami rankomis sugadinsite formą (aš spurgas nuo kepimo skardos į aliejų perkelinėjau naudodama plačią plastikinę mentelę, apibarstytą miltais, kad nekibtų prie tešlos). Spurgos labai greitai kepa, tad būkite atidūs. Kai viena pusė ims ruduoti, verskite ant kitos. Baigus kepti, perkelkite ant popierinių rankšluosčių.
 • Spurgoms atvėsus mediniu pagaliuku padarykite gilią skylutę ir ją pripildykite braškių džemu (tam naudojau konditerinį maišelį). Apibarstykite cukraus pudra.

Notes

Adapted from lovecommacake