Biscoff® Sausainių Sviestas 🍪

Biscoff® Sausainių Sviestas

Labai dažnai save „prigaunu” mąstančią, kaip galėčiau atkurti vieną ar kitą populiarų, gerai žinomą arba tiesiog man labai patikusį patiekalą ar gaminį tiek iš restoranų, tiek iš prekybos centrų. Ko gero galėčiau teigti, kad į „receptų atkūrinėjimo” procesą įsijaučiu kone labiau nei į patį receptų kūrimą – juk taip smagu nusipirkti „originalą” ir priremti savo skonio receptorius prie sienos, mėginant iššifruoti kiekvieną natelę, poskonį bei ingredientą, esantį patiekale ar gaminyje. 🤗 O kai (jei) pavyksta… ak! Kokia palaima apima – juk tai reikšia, kad nuo šiol šiuo gardumynu galėsiu mėgautis vos tik užsimaniusi!

Biscoff® Sausainių Sviestas

Biscoff® sausainių sviesto idėja ir gimė būtent šiame kontekste. Kažkadaise iš užsienio parsivežiau Lotus firmos Biscoff® sausainių sviestą, kurį tuomet sudorojau vos per kelias dienas ir norėjau dar! Bet neturėjau… Apėjau daug parduotuvių, tačiau tik vienoje radau Speculoos sausainių sviesto (kuris, žinoma, nebuvo Lotus firmos), bet vis tiek nešina keliais stiklainiais šio gėrio tyliai džiaugiausi, kad radau bent tokio. Stovėdama kasoje šypsojausi sau – „ak, Greta, kiek daug su šiuo sausainių sviestu galėsiu nuveikti – tiks ir į sūrio tortus, į keksiukų kremą ar tortų pertepimus, žodžiu, galimybės neribotos!!!”😁. Be abejo, visa, kas gera, greitai baigiasi, ir visai netrukus sausainių sviesto tiek toje, tiek kitose parduotuvėse aš jau neberadau.

Biscoff® Sausainių Sviestas

Biscoff® Sausainių Sviestas

Biscoff® Sausainių Sviestas

Biscoff® Sausainių Sviestas

Bet tai, anaiptol, ne problema! Visiems sausainių sviesto megėjams puiki žinia – o dievai, kaip paprasta jį pasigaminti namuose! 😉

Šį receptą sukūriau būtent savo skonio receptoriams. Kaip žinia, maisto pramonė nevengia absurdiškų kiekių cukraus, tad manoji versija yra šiek tiek mažiau saldi. Jei norite saldžiau – savo nuožiūra koreguokite cukraus kiekį. Būtinai dėkite rudąjį cukrų arba auksaspalvį sirupą – tai suteiks papildomo karamelinio skonio sausainių sviestui. Aš, kaip visada, esu prisiekusi vanilei, todėl neapsieinu be vanilės pastos. Stipriai rekomenduoju ir jums jos nepraleisti. 🙂 Taip pat būtinai atkreipkite dėmesį į sausainių masės temperatūrą!❌ Prieš maišydami sausainių masę su kambario temperatūros sviestu įsitikinkite, kad masė atvėsusi, antraip sausainių sviestas nepavyks. Sviesto kiekį taip pat drąsiai galite koreguoti pagal savo skonio supratimą. Sėkmės!

Biscoff® Sausainių Sviestas

Biscoff® Sausainių Sviestas

Ingredientai

  • 250 g Biscoff sausainių
  • 250 g vandens
  • 1 v.š. rudojo cukraus (su kaupu)
  • 180 g sviesto (kambario temperatūros)
  • vanilės pastos

Instrukcijos

  • Virtuviniu kombainu susmulkinkite sausainius iki smulkių trupinių. Supilkite į puodą.
  • Supilkite vandenį, įdėkite cukrų ir kelias minutes pakaitinkite ant vidutinės ugnies maišydami silikonine mentele, kad nepridegtų, kol viskas susiformuos į vientisą nelipnų masės gabalą (žr. foto). Leiskite masei visiškai atvėsti (kitaip šiluma ištirpdys sviestą ir plakant viskas sušoks į gabalėlius).
  • Sudėkite atvėsusią masę ir sviestą į kombainą. Suplakite iki vientisos glotnios konsistencijos.
  • Sudėkite į indą ir palaikykite šaldytuve apie 2 val. Prieš naudodami palaikykite kambario temperatūroje - sviestas lengviau tepsis. 🤗 Skanaus!