Spausdinti

Sausainiai "Rududu"

Ingredientai

225g kambario temperatūros sviesto (supjaustyto kubeliais)

180g cukraus

1 a.š. vanilės ekstrakto (+1 a.š. į Rududu masę, jei reikės)

1 kambario temperatūros kiaušinio

2 a.š. kepimo miltelių

žiupsnelis druskos

360g (3 puodeliai) miltų

600g "Rududu"

200g juodojo šokolado (ne mažiau 72%)

Instrukcijos

 1. Sausainiams:

  Įkaitinkite orkaitę iki 180 laipsnių.

  Į kubeliais pjaustytą kambario temperatūros sviestą supilkite cukrų ir virtuviniu kombainu arba mikseriu viską išplakite, kol konsistencija taps kreminė (plakti bent jau 3 minutes)

  Į masę supilkite vanilės ekstraktą ir įmuškite kambario temperatūros kiaušinį, gerai išplakite.

  Atskirame dubenyje persijokite miltus, druską ir kepimo miltelius. Po truputį šį mišinį dėkite į sviesto masę ir minkykite, kol susiformuos tvirta sausainių tešla. Tešla turėtų būti tvirta, bet kartu ir minkšta, netrupanti.

  Ant miltuoto stalviršio iškočiokite pageidaujamo storio tešlą (mano sausainiai gavosi apie 4mm storio), ir norima formele išspauskite sausainius (rinkausi 5cm skersmens apskritimo formos formelę)

  Sausainius perkelti ant kepimo popieriumi išklotos skardos ir kepti orkaitėje apie 6-8 minutes, priklausomai nuo storio ir orkaitės. Savuosius kepiau apie 7 min. Sausainiai neturi ruduoti, turi išlikti neapkepę (žr. nuotrauką aukščiau). Ištraukus iš orkaitės leiskite sausainiams 5min pastovėti, antraip judinant subyrės.

  Iškepkite sausainių atraižas, jų vėliau prireiks, tačiau jas, ne kaip sausainius, kepkite tol, kol paruduos ir taps trapios.

  Sausainius ir atraižas palikite atvėsti.


 2. "Rududu" masei:

  Apie 80g apkepusių sausainių atraižų susmulkinkite virtuviniu kombainu iki trupinių.

  Trupinius po truputį dėkite į Rududu, vis maišydami. Trupiniai reikalingi tam, kad Rududu sutvirtėtų ir, išspaudus ant sausainio, neprarastų formos. Jei masė taps per kieta, kad ją būtų galima išspausti, jos konsistenciją galite pareguliuoti įpildami šiek tiek vanilės ekstrakto.

  Gautą masę išspauskite ant sausainio pasirinktu antgaliu. (Jei tokio neturite, galite masę ant sausainio paprasčiausiai užtepti šaukštu, puikiai tiks).

  Sausainius su Rududu mase padėkite į šaldytuvą apie 1,5val, kad gerai atvėstų.


 3. Šokoladui:

  Tam, kad šokoladas ant sausainių sustingtų, jį reikia temperuoti (arba "grūdinti"). 133g šokolado sulaužykite smulkiais gabaliukais, sudėkite į indą. Šį indą uždėkite ant puodo su verdančiu vandeniu ir, nuolat maišydami, ištirpdykite, kol šokoladas pasieks 46-48° C (matuokite maistiniu termometru). Nuimkite šokoladą nuo garų vonelės.

  Į ištirpusį šokoladą sudėkite likusį susmulkintą šokoladą ir maišykite, kol masė taps vientisa bei atvės iki 28° C.

  Kai būsite pasiruošę aptepti sausainius, šokoladą vėl pakaitinkite iki 32° C.


 4. Šokoladą ant sausainių tepkite konditeriniu arba silikoniniu teptuku. Jei tokių neturite, galite paprasčiausiai šaukšteliu sausainius apšlakstyti šokoladu. Šokoladas ant sausainių turėtų pradėti stingti jau po kelių minučių.

  Skanaus!