Spausdinti

Cacio a Pepe Parmezano Dubenėliuose

Ingredientai

 • 100 g tarkuoto Parmezano
 • 250 g gerų spaghetti makaronų
 • druskos
 • 2 v.š. sviesto
 • 1-2 v.š. alyvuogių aliejaus
 • 1 a.š. maltų juodųjų pipirų
 • 60-70 g tarkuoto Pecorino sūrio

Instrukcijos

 1. Pirmiausia pasiruoškite parmezano dubenėlius. Orkaitę įkaitinkite iki 180-200 laipsnių, kepimo skardą išklokite kepimo popieriumi ir ant jo iš tarkuoto parmezano suformuokite 15-16cm skersmens blynus. Dėkite į orkaitę 5-7 minutėm, vos tik sūris ims keisti spalvą į auksinę, ištraukite skardą iš orkaitės ir labai atsargiai bei greitai mentele perkelkite blynus ant apversto dubenėlio, kad sūris įgautų formą ir sukietėtų. Jei sūrį orkaitėje laikysite per ilgai, jis, padėtas ant dubens, nebepakeis savo formos, nes bus per daug sukepęs. Mano rekomendacija - kiekvieną blyną daryti ant skirtingo kepimo popieriaus lapo, tokiu būdu galėsite ištraukę iš orkaitės paimti popierių su sūriu ir be mentelės pagalbos sūris nučiuoš ant dubenėlio (mažesnė tikimybė suplėšyti ar sugadinti vis dar karštą ir minkštą parmezano blyną).
 2. Pasūdytame vandenyje išvirti makaronus pagal nurodymus ant pakuotės (makaronai turi būti al dente).
 3. Kol makaronai verda, keptuvėje pakepinkite maltus pipirus su sviestu (apie 1 minutę). Tarkuotą pecorino sudėti į dubenėlį.
 4. Makaronams išvirus nupilkite vandenį, o dalį jo pasilikite įsipylę atskirai (apie 1 puodelį).
 5. Užpilkite pecorino sūrį mažiau nei puse puodelio vandens nuo makaronų, ir išmaišykite, kad sūris išsilydytų ir taptų kreminės konsistencijos.
 6. Makaronus sudėkite į keptuvę su sviestu ir pipirais, įpilkite mažiau nei pusę puodelio vandens nuo makaronų ir alyvuogių aliejaus. Sudėkite pecorino sūrį ir kaitinkite, kol makaronai su sūriu pasidarys jūsų norimos konsistencijos.
 7. Sudėkite makaronus į parmezano dubenėlius ir apibarstykite tarkuotu parmezanu.
 8. Skanaus!